Sinüzite İyi Gelen Burun Sprey İsimleri ve Fiyatları

Sinüzit hastalarının semptomları arasında burun tıkanıklığı ve burun akması belirtileri ortaya çıkması ile birlikte rahat nefes almanız için kullanacağınız burun spreyleri.

Otrivine Burun Spreyi

Burun Spreyleri

Menthol etkin maddesi sayesinde sinüzit hastalığı yaşamakta olan kişilerin tıkanan burunlarını açma konusunda oldukça etkili olmaktadır. Özellikle etkin maddeleri arasında olan Ksilometazolin Hcl sayesinde kişilerde hızla burun tıkanıklığının yok olmasında etkili olacaktır. Burun içerisinde bulunan kan damarlarının daralmasında etkili olacaktır. Bu durum kişilerde dekonjestan grubuna ait olan ilaçlar grubunda isimlendirilmektedir. Sinüzit gelişmesi ile birlikte sinüs boşluklarında ciddi olarak tıkanıklık olması ile birlikte kişilerde solunum problemlerinin olmasına neden olur. Bu durumda kullanacak olduğunuz burun spreyi bitkisel olması sayesinde hızla tıkanıklığın açılmasını sağlayacaktır. Spreyi kullanmanız ile birlikte birkaç dakika da etkisini gösterecektir. 12 saate kadar süren etkisi olmaktadır. Burun spreyinin mentollü suyu sayesinde burun tıkanıklığını açarken bazı kişilerde yan etkilerin olması da görülmektedir.

  • Alerjik reaksiyonlar;
  • Dilde şişme;
  • Görme sorunları;
  • Bulantı;
  • Baş ağrısı.

Burun spreyinin kullanımını 12 yaşından büyük yetişkinler tarafından kullanılmalıdır. Gün içerisinde en fazla 3 defa uygulanmalıdır.

Sterimar Deniz Suyu Burun Spreyi

Doğal deniz suyu kullanımı ile birlikte burun tıkanıklığı oluşması ile birlikte burun akıntısı gibi durumlar olması ile birlikte deniz suyu kullanımı bebeklerde ya da yetişkinlerde kullanımı uygun olacaktır. Daha çoğunlukta bebeklerin ya da yetişkinlerin tıkalı olan burunlarını açmak amacıyla kullanılacak olan kişilerin tıkalı olan burun deliklerine bir kere sıkmaları gerekmektedir. Doğal bir deniz suyu olması nedeniyle herhangi bir yan etkisi olmadan ve rahatsızlık hissetmeden kişilerin güvenerek kullanması da bilinmektedir. 

Burnun doğal nem dengesine kavuşmasını sağlayacaktır. Bu sayede kişiler daha rahat bir şekilde nefes alacaklardır. Burnun temizliğinde oldukça faydalı olmaktadır. Günlük olarak burnun hijyenini sağlayacaktır.

Otrinatura Plus Burun Spreyi

Okaliptus ve deniz suyunun birleşimi ile birlikte elde edilen bu spreyin koruyucu özelliği de bulunmaktadır. Kişilerin seyretilmiş özelliği ile birlikte deniz suyunun kalsiyum miktarının fazla olması ve demir miktarının olması ile birlikte burnun temizlenmesinde etkili olacaktır. Bu sayede sinüzit sonucunda ortaya çıkmış olan tıkanıklık, burun şişliğinin daha da azalmasında etkili olacaktır. Burun boşluklarında nem oluşmasını sağlayacak ve rahat nefes almasını sağlayacaktır. Burun spreyini gün içerisinde 6 defa kullanmanız normal olacaktır. Her bir burun deliğine de her defasında sadece bir defa sıkılması gerekmektedir.

Spreyin kullanımı sırasında kişilerin burun deliklerine yerleştirdikleri spreyin kişinin başını öne eğerek püskürtmesi gerekmektedir. Daha rahat bir şekilde nefes almanızı sağlayacaktır. Sıkılmasının ardında birkaç dakika içerisinde etkisini gösterecektir.

Nasacort Nazal Burun Spreyi

Burun spreyinin sinüzit tedavisinde oldukça faydalı olması ile bilinmektedir. Spreyin etkin maddesinin Triamsinolon Asetonat olmaktadır. Alerji nedeniyle kişilerin burun tıkanıklığı oluşması ile birlikte ortaya çıkacak belirtilerin hafiflemesinde ve kişilerin rahat nefes almasında etkili olacaktır. Bu burun spreyinin 2 yaşından daha büyük olan çocukların ya da yetişkinlerin kullanması uygundur. Daha küçük yaşlardaki bebekler kullanmaması gerekiyor.

Spreyi kullanmakta olan kişilerin bazılarında alerjik reaksiyon sonucunda kaşıntı meydana gelebilir. Gözlerde basınç hissetmesi ya da öksürük gibi sorunlar ciddi olarak insanlarda görülmesi ile birlikte bu spreyi kullanmamaları gerekmektedir.

Monaliz Burun Spreyi

Sinüzit sonucunda rahat nefes alamayan kişilerin burun tıkanıklığını açmak için ve kişilerin daha rahat nefes almalarında etkili olacaktır. Burunda oluşan akıntıyı ve kaşıntının da giderilmesinde etkili olacaktır. Kişilerde alerjik reaksiyon gelişmesi ile birlikte herhangi bir sinüs tıkanıklığı oluşması ile birlikte burun tıkanıklığının açılmasında etkili olacaktır. Çok nadiren olsa burun spreyini kullanmakta olan kişilerde alerjik reaksiyon gelişimi de görülmektedir.

Bu kişilerde burun kanaması, hapşırma, baş ağrısı gibi yan etkiler ortaya çıkabilir. Bu yan etkiler genellikle çok ciddi yan etkiler olmamaktadır. Burun spreyini her zaman gün içerisinde 3 defa en fazla kullanılması uygun olacaktır.

Sinüzit Burun Spreyi Fiyatları

   
Otrivine Burun Spreyi 7.51 TL
Sterimar Deniz Suyu Burun Spreyi 27.90 TL
Otrinatura Plus Burun Spreyi 12.95 TL
Nasacort Nazal Burun Spreyi 20.12 TL
Monaliz Burun Spreyi 17.71 TL

 

Makale Değerlendirmesi
1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Yorumlar